SİYASET
Giriş Tarihi : 31-08-2021 23:47   Güncelleme : 31-08-2021 23:47

CHP’den Erdoğan Bayraktar açıklaması

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur" sözlerini değerlendiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Yürekli bir Cumhuriyet Savcısının harekete geçmesi için eski bir bakanın daha fazla ne söylemesi gerekiyor?" diye sordu.

CHP’den Erdoğan Bayraktar açıklaması

Parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleye  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın “Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur” sözlerini hatırlatan Öztrak,
“Şimdi bu itirafları, ‘ucu nereye giderse gitsin' diyerek suç duyurusu kabul edip, bu bakanı ifadeye çağırabilecek bir Cumhuriyet Savcısı arıyoruz. Yürekli bir Cumhuriyet Savcısının harekete geçmesi için eski bir bakanın daha fazla ne söylemesi gerekiyor?” diye sordu.

“BAZI HASTALIKLI KAFALAR…”

Atatürk’ün kurucusu olduğu Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, 30 Ağustos zafer haftasında Cuma hutbesinde Atatürk'ü anmamasına tepki gösteren Öztrak, şu ifadeleri kullandı:

* Büyük Taarruz'u büyük kılan sır, milli bilinç ve yüksek tevazuda saklıdır. Zaferin Başkumandanı, bu büyük zaferi ordusuna, milletine ve milletin bağımsızlık ve özgürlük düşüncesine ithaf etmiştir.

* Bu yüksek tevazu ve anlayışı kavrayamayan bazı hastalıklı kafalar, Başkumandanını anmadan, Başkumandanlık Zaferi'ni anabileceklerini zannetmişlerdir.

* Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan bu aymazlığı, milletimizin değerlerinden bu kopuşu anlamak, mazur görmek mümkün değildir.