YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-08-2021 15:26   Güncelleme : 28-08-2021 15:26

Tokyo Olimpiyatlarında İlk Hatalardaki Sürprizler ve Akılda Kalanlar

Tokyo Olimpiyatlarında İlk Hatalardaki Sürprizler ve Akılda Kalanlar

Tokyo Olimpiyatlarında İlk Hatalardaki Sürprizler ve Akılda Kalanlar

 

Tokyo Olimpiyatları bu sene oldukça keyifli ve heyecanlı geçti. Aynı zamanda birçok sürpriz gelişme ve tarihe geçen olaylarda yaşanmaya devam etti. Özellikle de olimpiyatların birinci haftasının en çok konuşulan konusu da ABD’li artistik jimnastikçi olan Simone Biles’ın ruh sağlığından ötürü yarışmalardan çekilmesi dikkat çekti.

Ayrıca bunların dışında birçok beklenmedik gelişme ve müthiş mücadeleler de yarışlarda görüldü.

Eleme Turlarından Olimpiyat Madalyalarına

Bu sene düzenlenen Tokyo Olimpiyatlarında en büyük sürprizlerden biri de 18 yaşındaki genç Tunuslu yüzücü Ahmed Hafnaoui akıllarda kalıcılık kazandı. Hafnaoui 400metrede erkekler serbet yüzme dalı içerisinde final turuna kalan en yavaş sporculardan biriydi. Ancak final turunda beklenmedik bir şekilde mükemmel bir performansa imza atarak altın madalya kazanmayı başarmıştır.  betist giriş

İki Kardeşten İki Altın Madalya

Japon Abe ailesinden iki kardeş aynı gün peş peşe maça çıktılar. Uta Abe kadınlar 52 kg judo yarış finalinde kazanarak Japonya’ya ilk olimpiyat şampiyonluğunu kazandırdı. Bundan birkaç saat sonra da kardeşi Hifumi de erkeklerde 66kg judo kategorisinde olimpiyat şampiyonu olmayı başardı. Abe kardeş olimpiyat tarihinde bireysel spor dallarında aynı gün altın madalya kazanmış ilk kardeş oldular.

En Genç Madalya Üçlüsü

Japon Momiji Nishiya kadınlar sokak kaykay finali içerisinde büyük bir başarıya imza attı. Gümüş madalyayı da alan Brezilyalı Rayssa Leal ise Nishiya’dan daha genç ve o da olimpiyatlarda büyük başarıyla adını duyurdu. 16 yaşında olan bronz madalyanın sahibi Japon Funa Makayama da adını duyuran diğer sporculardan biri olmuştur.

vadivadi