GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-07-2021 20:37   Güncelleme : 25-07-2021 20:37

Bulut Pos Sistemi

Bulut Pos Sistemi

Bulut Pos Sistemi

 

Çok değil uzun yıllar önce, çoğu işletme, ürün fiyatları ve işlem kayıtları dahil olmak üzere tüm satış noktası (POS) verilerini yerel olarak depolardı. Bu veriler genellikle yerinde bir PC ya da sunucuda veya büyük perakende zincirleri durumunda özel bir şirket ağındaki sunucuda tutuluyordu.

Ancak artık çoğu iş aracı çevrimiçi tabanlı olduğundan, bulut tabanlı POS sistemlerine doğru bir ilerleme oldu. Şunu sorabilirsiniz; neden bulut pos? Ne olduğuna ve yerel olarak barındırılan pos sistemlerinden temel olarak nasıl farklı olduğuna bakalım.

Bulut Pos Nasıl Çalışır?

Bulut tabanlı pos sistemleri, satış verilerini yerel olarak bilgisayarınızda ya da şirket içi sunucuda değil, çevrimiçi olarak işler ve depolar. Ön uç pos ara yüzü, tabletler, akıllı telefonlar ve dokunmatik ekranlar dahil olmak üzere internet özellikli cihazlarda kullanılmak üzere yapılırken, arka uç herhangi bir web tarayıcısı üzerinden erişilebilir. 

Bulut tabanlı pos sistemleri, genellikle mobil cihazlarda kullanıldığı için yazılım yerine bazen pos uygulamaları olarak anılır. Yazılımın elektronik ekipman üzerinde çalıştığı gerçeğini yansıtmak için EPOS (elektronik satış noktası) olarak da adlandırılır. Bulut pos gerçekten taşınabilir olabilir. İşletme yöneticisi satış verilerini bulutta gerçek zamanlı olarak kontrol edebilir ve kullanabilir. Ayrıca mevcut bir tablet ya da cep telefonu pos arayüzü olarak kullanılabileceğinden daha düşük ekipman maliyetleri anlamına gelir. SimpraPos size çok kolay ve zahmetsiz bir kullanım kolaylığı sağlarken işletmenizin bütün bilgilerini güvenle saklamanızı sağlar.

  • ‘’Bulut’’ gerçekten sadece internet için bir metafor.
  • ‘’Bulut tabanlı’’, bilgisayarınızın sabit diskini kullanmaya alternatif olarak verilerin çevrimiçi depolanması ve işlenmesi anlamına gelir.
  • Bulutta depolanan bilgiler, bir bulut bilişim sağlayıcısı tarafından sağlanan sunucularda depolanır.

Bulut Pos Kurulumu

Bulut pos kurulumu genellikle hemen gerçekleşir. Bulut tabanlı POS sistemi genellikle çevrimiçi ya da telefon üzerinden kaydolmayı gerektirir ardından hemen kullanıma hazır olan bulut pos uygulamasını indirmeyi gerektirir. Birden fazla pos sağlayıcısı, bir plana abone olmanız gerekmeden önce test için kullanabileceğiniz ücretsiz bir deneme sunar. SimpraPos uygun fiyatı ve kolay olan otomasyonu sayesinde son dönemin en çok tercih edilen sistemleri arasında yer almaktadır.