GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-07-2021 14:55   Güncelleme : 21-07-2021 14:55

Caddeler boşaldı, sahiller doldu taştı

Sahil kentlerinde Kurban Bayramı’nın ilk günü sabah erken saatlerde bayramlaşanlar öğle saatlerinden itibaren sahilleri doldurdu. Son bir haftada tıkanan Bodrum'un cadde ve sokakları boş kaldı, ilginç görüntüler ortaya çıktı. Aydın Kuşadası'nda da büyük yoğunluk gözlemlendi.

Caddeler boşaldı, sahiller doldu taştı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bayramın ilk günü sabah arken saatlerde kurbanlarını kesip bayramlaşanlar ardından soluğu Bodrum sahil ve plajlarında buldu.

SAHİLLERDE ADIM ATACAK YER KALMADI, CADDELER BOŞALDI

Son iki hafta içerisinde İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerden Bodrum’a gelenlerin oluşturduğu yoğun trafik nedeniyle trafik sorunu kabus haline gelirken, bugün cadde ve sokaklar boş kaldı, trafik neredeyse yok denilecek kadar azaldı.

Hava sıcaklığının 39 derece deniz suyu sıcaklığının ise 20 derece ölçüldüğü ilçede sahillerde adım atacak yer kalmadı.

Tatilciler erken saatlerden itibaren sahillere akın etti.

SU SPORLARI YAPIP MAVİ YOLCULUĞA ÇIKTILAR

Bazı tatilciler bol bol su sporları yaptığı eğlendi. Bazı tatilciler ise Bodrum limanından hareket eden günübirlik tur tekneleri ile mavi yolculuğa çıkarak Kara Ada, Akvaryum, Haremtan, Orak Adası, Tavşan Burnu ve Kissebükü koylarını gezdiler.

“İNŞALLAH SALGINA DAVETİYE ÇIKARMIYORUZDUR”

Ankara'dan on günlük bayram tatiline gelen evli ve bir çocuk babası 35 yaşındaki Cemil Taş “Son sekiz yıldır tatilimizi hep Bodrum'da geçiririz ancak ilk kez bu kadar yoğunluk gördük. İki gün önce trafik kilitlenmişti bugün sahiller kilitlendi, adım atacak yer oturacak yer bulmak mümkün değil, turizmci açısından elbette güzel bir durum, ancak inşallah salgına davetiye çıkarmıyoruzdur” diye konuştu.