GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2021 18:46   Güncelleme : 22-06-2021 18:46

Kız Çocuklar İçin Abiye Elbise Üretimindeki Kumaşlar

Abiye elbise üretiminde birçok kumaş türü kullanılmaktadır. Ayrıca sade olmayan abiye elbiselerde, kumaşın üzerine boncuk, taş, güpür ve dantel gibi işlemeler de gerçekleştirilebilir.

Kız Çocuklar İçin Abiye Elbise Üretimindeki Kumaşlar

Abiye elbise üretiminde birçok kumaş türü kullanılmaktadır. Ayrıca sade olmayan abiye elbiselerde, kumaşın üzerine boncuk, taş, güpür ve dantel gibi işlemeler de gerçekleştirilebilir. Abiye elbise kumaşları bazen düz kumaşlardan oluşabilir. Bazen de saten, ipek, ipek saten, viskon, poplin, keten ve desenli kumaşlar kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra ise kendinden boncuk ya da payet işlemeli olan kumaşlar da mevcuttur.Kız çocuk abiye elbiseleri için ise en çok baskılı, desenli ya da düz kumaşların kullanımı rövanştadır. Kendinden baskılı, çiçek desenli, çizgi filmi karakteri baskılı olan kumaşlar çocuklar için daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca baskısız, düz kumaşlar da ebeveynler tarafından çocuklar için tercihte olan elbise kumaşlarındadır.

 

Çocuk Abiye Diktirme İşlemi

Çocuk abiye modelleri, her zaman hazır olarak satın almak yerine diktirme işlemi de yaptırılabilen elbiselerdendir. Diktirme işlemi ise atölyelerde, terzilerde ya da gelinlik satımı yapan bazı yerlerde özel olarak elbise dikimi de yapılabilir. Diktirme işleminde elbise fiyatı ise hazır alınan elbise fiyatlarından biraz daha farklıdır. Normal bir elbise fiyatı ile diktirilen bir elbise fiyatı arasında yüksek oranda farklar olabilmesi olası olan bir durum halindedir. Diktirme işleminin sebepleri ise bedenin olmaması, istenen modelin bulunamaması, özel bir modelin belirlenmiş olması gibi sebepleri vardır. Dikim işleminde ise kumaş diktiren birey tarafından temin edilebileceği gibi elbiseyi diken kişi tarafından da temin edilebilir.

 

Çocuklarda Abiye Elbiseler Nerelerde Giyilebilir?

Çocuklarda abiye elbiselerin giyilebileceği yerler elbisenin modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir. Abartılı olan kız çocuk düğün elbiseleri sadece özel günlerde, düğün, doğum günü partisi gibi yerlerde giyilebilir. Fakat abartılı olmayan düz kumaşlardan oluşan çocuk elbise, çocuk abiye elbise modelleri ise günlük ya da gezme amaçlı gidilen yerlerde de giyilebilir. Ebeveynleri tarafından çocuklara giydirilen kıyafetler kombinlenilebilmesi de oldukça mümkündür. Elbiselerin altına tayt, çorap giydirilmesi de olabilecek olan unsurlardandır. Kısa kollu, askılı ya da kalın askılı olan elbise modelleri, yaz mevsimlerinde ya da sıcak havalarda da giydirilmesi mümkün olan kıyafetlerdendir.