GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-07-2021 14:52   Güncelleme : 01-07-2021 14:52

Soylu ve Koca arasındaki kavga büyüyor!

Soylu ve Koca arasındaki kavga büyüyor!

Soylu ve Koca arasındaki kavga büyüyor!

 

 

Türkiyede koronavirüs salgınına ilişkin hazırlanan belgeselde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasındaki ilişkiye dair çeşitli iddialar yer aldı. İddiaya göre ikili arasında gergin bir ortam var.

songelisme.com'da yayımlanan habere göre, belgesel ekibi 140journos, Türkiyede koronavirüs salgınının seyrettiği süreci ve bu süreçte gelişen siyasi ilişkileri de irdeleyen veba” isimli bir belgesel hazırladı. Belgeseli, Veba mikrobu, hazırlıksız yakaladığı toplumların çatlaklarına yerleşir ve onları alabildiğine büyütür. Bu vebaya karşı koymanın bilinen tek yolu, ahlâklı olmaktır. Bir romanın son sayfaları” ifadeleriyle duyuran 140journos, üst düzey bir Türk bürokratın görüşlerine de yer verdi. Güvenlik nedeniyle bürokratın kimliğine yer verilmeyen hatta yerine bir dublör oynatılan ve “Üst düzey bir Türk bürokratla yapılan bu röportaj, haber kaynağının güvenliği nedeniyle bir dublörle birebir canlandırılmıştır” notu düşülen belgeselde, dikkat çeken iddialar yer aldı.

SOYLU İLE KOCA ARASINDA BÜYÜK BİR ÇEKİŞME YATIYOR”

Odatvnin haberine göre söz konusu bürokrat” videoda, Sağlık Bakanlığı’nın Dünya Sağlık Örgütü’ne verileri eksik verdiğini öne sürdü. Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın özel sektörden geldiğini bu nedenle de pandemi yönetimde bütün güç ve kontrolün altında olmasını istediğini” ifade eden bürokrat”, “Özel sektörden gelen bir yönetici olması nedeniyle, bütün güç ve kontrolün kendi kontrolü altında olmasını istiyor. Bu şekilde bir krizi yönetemezsiniz” dedi.

Haberin devamı için: https://songelisme.com/soylu-ve-koca-arasindaki-kavga-buyuyor/