GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-06-2021 11:57   Güncelleme : 13-06-2021 11:57

İkinci El Eşya Nasıl Satılır

İkinci El Eşya Nasıl Satılır

İkinci El Eşya Nasıl Satılır

 

İkinci el eşyalar evde, iş yerinde ve depolarda hem yer kaplıyor, hem de maddi olarak zararlara yol açıyor. Mobilyalar ve beyaz eşyalar değiştirildiğinde veya bozulduğunda mevcut ürünleri artık kaldırmak ve yer kalabalığı yapmak yerine ikinci el eşya alanlar sayesinde nakit olarak kazanca çevirebilirsiniz. Ülkemizde hemen hemen tüm illerde yer almakta olan ikinci el eşya alan yerler sayesinde eskiyen, kullanılan, kullanılmayan tüm eşyalarınızı değerinde satabilirsiniz. Peki, ikinci el eşya nasıl satılır? Spotçular kimdir ve neden ikinci el eşya alırlar?

İkinci El Eşya Alan Yerler

İkinci el eşya alan yerler evinizde veya iş yerinizdeki kullanmadığınız eşyalara taliptir. Öncelikle çeşitli iletişim kanalları ile eşyalarınızı görmekte olan yetkililer daha sonra yerinde inceleme yapmakta ve eşyaların durumlarına göre ücret belirleyerek sizlerden satın almaktadır. İkinci el eşya satmak istiyorsanız öncelikle eşyalarınızı olabildiğince detaylı bir şekilde fotoğraflamanız gerekiyor. WhatsApp, Telegram veya Mail yolu ile eşyalarınızı gören spotçular ön incelemeden sonra sizlerle iletişime geçiyor ve zaman belirledikten sonra eşyalarınızın olduğu yere gelerek eşyalarınız için gerekli ödemeyi yaparak taşıma işlemini gerçekleştiriyor. İkinci el eşya alan yerler tüm nakliye işlemlerini kendileri gerçekleştirmektedir. Bu konuda da kendiniz herhangi bir maddi veya manevi yorgunluğa girmemektesiniz. Özellikle taşınması güç büyük mobilyalar veya beyaz eşyalar için kurtarıcı seçenekler arasında yer alır.  

İkinci El Beyaz Eşya Alanlar Nelere Dikkat Eder?

Beyaz eşya alanlar öncelikle ürünlerin piyasa değerlerine göre hareket ediyor. Bunu bilerek çok eski beyaz eşyalar için çok yüksek ödemeler beklememelisiniz. Spotçular satın alacakları beyaz eşyaları hem dış görünümü, hem de çalışmaları ile de değerlendirmektedir. Örneğin birkaç sene önce alınan bir buzdolabı veya çamaşır makinesi eğer hem dış, hem de iç mekanizma olarak sorunsuz ise ikinci el eşya alanlar tarafından yüksek fiyata sizden alınabilir. Alınacak olan eşyalara spotçular yerinde göz atmakta ve tüm kontrolleri gerçekleştirdikten sonra fiyatta anlaşarak nakliye işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Sizin elinizi dahi sürmenize gerek kalmıyor.