GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 19:08   Güncelleme : 05-06-2021 19:13

İmamoğlu: Kanal İstanbul müsilaja dua okutur

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çevre Günü’nde Marmara Denizi’ni saran müsilaj tehdidine dikkat çekerek Kanal İstanbul mesajı verdi. İmamoğlu “Marmara Denizi’ni bitirecek olan, bu şehrin tarihi geçmişini yok edecek olan sadece birilerinin cebine para girsin diye düşünülen başka hiçbir haklı tarafı olmayan Kanal İstanbul ile bugünkü müsilaj dediğimiz meseleye dua okuturuz” dedi.

İmamoğlu: Kanal İstanbul müsilaja dua okutur

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde yıllardır süren ıslah çalışmaları tamamlanan Kadıköy Kurbağalıdere'deydi.

Kurbağalıdere'de düzenlenen çevre günü etkinliğine, CHP'li milletvekilleri Turan Aydoğan, Mahmut Tanal, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP'li ve İYİ Partili meclis üyeleri ile İBB üst düzey yönetimi katıldı.

Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan İmamoğlu,  denizden çıkarılan atıklardan üretilen sanat eserlerinin sergilendiği stantları gezdi. Sanatçılarla sohbet eden İmamoğlu'na, bir standa, atık malzemelerden üretilen tablo hediye edildi.

İmamoğlu etkinlikte yaptığı konuşmada, Kurbağalıdere'de tamamlanan ıslah çalışmaları ve süren diğer dere ıslah çalışmaları hakkında bilgi verdi. İmamoğlu “Sadece dere ıslahı ile uğraşmıyoruz, buraları yaşam alanlarına yaşam vadilerine dönüştürmek için uğraşıyoruz” dedi.

“ONU BUNU SUÇLAMAYACAĞIZ, İŞİMİZE BAKACAĞIZ”

Dünyada bazı ülkeler ulusal güvenlik masalarının en önemli üyelerinin çevre uzmanları olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Çünkü çevreyi iyi yönetemezseniz, çevreyle ilgili tedbirleri iyi almazsanız artık o bir ulusal güvenlik meselesidir” dedi.