YAŞAM
Giriş Tarihi : 02-06-2021 12:18   Güncelleme : 02-06-2021 12:18

E Ticaret SEO

E Ticaret SEO

E Ticaret SEO

 

Ürün ve hizmet satışlarının dijital ortama taşınması anlamına gelen e- ticaret, günümüzün en etkili pazarlama stratejilerinden birsidir. Arama motoru optimizasyonu olarak da adlandırılan SEO ise, e- ticaret platformlarının ön plana çıkması için kullanılan bir tekniktir. Web sitelerinin arama motoru sıralamasında yükselmeleri, e ticaret SEO çalışmaları ile mümkündür.

Dijital platformları üzerinden satış gerçekleştiren markaların organik bir büyümeye sahip olması gerekir. Farklı yöntemler kullanılarak gerçekleştirilen büyümelerin uzun süreler boyunca korunması mümkün değildir. Ancak organik marka büyümesi ve ziyaretçi artışı, sürdürülebilir bir başarı elde edilmesini sağlar.

E ticaret SEO çalışmalarını, Mobitek Dijital Pazarlama Ajansı olarak sizlere sunmaktayız. Hizmet kapsamlarını, istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlayarak markaya spesifik bir SEO çalışması tamamlarız.

E Ticaret SEO Teknikleri Nelerdir?

Başarılı bir SEO çalışması için takip edilen farklı yollar ve uygulanan etkili yöntemler bulunur. Bunlar arasında ilk sırada, rakip analizi yer alır. Mobitek olarak sizler için gerçekleştirdiğimiz rakip analizleri, hedef kitlenin beklentilerinin daha iyi anlaşılmasını sağlar. Sektördeki mevcut rakiplerin güçlü yanları ve zayıf yanları belirlenir. Bu faktörlerin hepsi, e ticaret SEO çalışma planı hazırlanırken bir yol gösterici olarak kullanılır.

E ticaret SEO çalışması tekniklerinden bir diğeri, anahtar kelime analizleridir. Anahtar kelimelerin belirlenmesi SEO çalışmalarının en önemli parçalarından birisidir. Anahtar kelime, arama motoruna yazılan unsurlardır. Bu kelimelerin karşılığında çıkan web siteleri, içeriklerinde bulunan anahtar kelimelere ve onların kullanım sıklığına bağlı olarak belirlenir. Mobitek olarak sunduğumuz hizmet kapsamında hedef kitleniz ve hedef kitlenizin en çok yazdığı anahtar kelimeler tespit edilir. Böylece bu anahtar kelimeler kullanıldığında açılan sıralamalarda yükselmeniz için gerekli çalışmalar başlatılmış olur.

E Ticaret SEO Ajansı

Mobitek olarak sağladığımız hizmet süreci, marka ihtiyaçlarınızın bir numaralı öncelik haline getirilmesi ile ilerler. Ajans desteğimiz ile yürütülecek SEO çalışmaları, e- ticaretteki rakipleriniz arasında sıyrılmanıza yardımcı olur. Hedef kitlenize daha hızlı şekilde ulaşmanın yanı sıra, potansiyel müşteri kitlenizin genişlemesi için çalışmalar da yapılır. Mevcut müşterilerinizin korunması ve potansiyel müşteri kitlenizin artması, ürün satışlarınızın yükselmesi ile sonuçlanır.

Her markanın hedeflerine ulaşmak için izlemesi gereken yol farklıdır. SEO çalışma süreçleri de buna bağlı olarak değişebilir. Mobitek olarak sizler için hazırladığımız hizmet paketlerinin fiyat aralıkları, bu değişiklikler göz önünde bulundurularak belirlenir. E ticaret SEO çalışmaları ve fiyat aralıkları hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz: https://mobitek.com/e-ticaret-seo/