GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-05-2021 23:42   Güncelleme : 24-05-2021 23:42

Retinol Serum Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Retinol Serum Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Retinol Serum Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

 

Yaşlanma karşıtı olarak tavsiye edilen retinol krem kullanımı akneli ciltlerdeki problemleri de ortadan kaldıracak özelliklere sahip olduğunu biliyor muydunuz? HC Retinol krem, onarıcı etkisi ile ince çizgiler, ciltteki lekeler ve akne problemleri artık tarihe karışacak!

Retinol Krem Nedir?

A Vitamini formu olarak kullanıma sunulan HC Retinol krem cildin kendisini yenileyebilmesi için ihtiyaç duyduğu A vitaminini içeriğinde barındırmaktadır. Ciltte oluşan yaşlanmaya bağlı ince çizgiler ya da kahverengi lekelerin giderilmesi için en etkili çözüm retinol krem da mevcuttur.

Retinol Krem Ne İşe Yarar?

Retinol krem, A vitamini sayesinde ciltte yenileme ve onarma sürecini hızlandırmaktadır. Retinol sayesinde ciltte ki kollajen seviyesinde artış sağlanır. Kollajen seviyesindeki artışın cilde en büyük etkisi ise cildi sıkılaştırması olarak gözlemlenir.

Özellikle yaş ilerledikçe cilt esneyerek zaman içerisinde kırışıklıklar artmakta, ince çizgiler oluşmakta ve cilt de lekelenmeler oluşmaktadır. Bunun sebebi yaş ilerledikçe düşen kollajen seviyesi olması sebebi ile HC Retinol krem kullanımı bu kaybı ortadan kaldırarak sağlık bir cilde kavuşmanıza destek olacaktır.

Retinol Krem ne işe yarar sorusuna yanıt vermek gerekirse;

  • İnce çizgilerin görünümünü azaltır ya da ortadan kaldırır
  • Leke giderici özelliği sayesinde ciltte görülen renk tonu farklılıklarını dengeler
  • Ciltte oluşan akne ve diğer hasarların giderilmesini sağlar
  • Cildi sıkılaştırır ve sağlıklı cilt görünümü sunar
  • Cildin yenilenmesi ve onarımı için retinol krem en iyi tercih olacaktır.

Retinol Krem Ne Zaman Kullanılır?

Cilt üzerinde dermatolojik sorunlar yok ise cildin elastikiyetini kaybetmeye başladığı 35 yaş üstü HC retinol krem kullanmaya başlamanız önerilmektedir. Cildinizde eksilen kollajeni retinol krem ile desteklemeniz cildinizin erken yaşlarda kırışmasına ve ince çizgilerin oluşmasına engel olmuş olursunuz.

Retinol Her Gün Kullanılır Mı?

Retinol krem kullanımı ilk başlarda cildin vereceği tepkiyi gözlemleyebilmek için haftada 2 ya da 3 kez olmak kaydı ile önerilmektedir. Asidik yapısından dolayı da normal kullanımda günlük kullanılması önerilmez. HC retinol kremu cildinize mümkün olduğunca akşam ya da gece uygulamanızı tavsiye ederiz. HC Retinol krem ile 6 hafta da cildinizdeki değişikliği görmeniz mümkün olmaktadır.

Retinol krem ile ilgilenen bir çok müşterimiz saç bakım ürünleri  için de güzel yorumlar da bulunmuşlardır. Saçlarınıza iyilik yapmak için hc carenin complex ürünlerini gözden geçirmenizi öneririz.

vadivadi