GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-05-2021 13:18   Güncelleme : 22-05-2021 13:18

Su Deposu Temizlik İşlemi Neden Yapılır?

Su Deposu Temizlik İşlemi Neden Yapılır?

Su Deposu Temizlik İşlemi Neden Yapılır?

 

Su deposu temizliği ve dezenfekte işlemi günümüzde yaptırılması zorunlu hizmet olarak bilinir. Son genelgelerle beraber Bu işlem zorunlu bir hale gelmiştir. Su kesintisinin olduğu dönemlerde su deposu temizlik işlemi üç ayda bir yapılmalıdır su kesintisinin olmadığı dönemlerde ise bu işlem 6 ayda bir yaptırılması gereklidir.

Dünya sağlık örgütünün raporlarına göre kirli ve sağlıksız sular ölüm nedenlerinde alkol ve sigaradan sonra 6. sırada geliyor. Su deposu temizleme işleme yalnızca zorunlu olduğu için değil kişinin kendi sağlığı ve aile sağlığı için ne yapılmalıdır. Su deposu temizliği hizmeti veren Tekdez, bu işlemi uygun fiyatlar ile yapar. 

Su Deposu Temizliği Neden Gereklidir? 

Su ile bulaşabilen hastalıklara karşı mücadelede su deposu temizliği hayati önem taşır. Su deposu temizliği ile depolardaki içme ve kullanma sularındaki çamur kum ve mikroorganizmalar arındırılır. Uzun süre boyunca dezenfekte işlemi ve temizlik işlemi yapılmamış olan su depolarında kireç balçık ve pas oluşur. Düzenli olarak ve doğru bir şekilde yapılan su deposu temizliği işlemi ile depolar tüm bu kirlerden arındırılır.

Temizliği yapılmayan su depolarında oluşan mikroorganizmalar sağlığı tehdit edebilecek hastalıklara yol açar. Bu nedenle su depolarının temizliği kesinlikle ihmal edilmemeli ve uzman bir firmadan su deposu temizliği hizmeti talep edilmelidir. https://www.tekdez.com/ firmasından alacak ve güvenilir su deposu temizliği hizmeti almanız mümkündür.