GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 12:27   Güncelleme : 20-05-2021 12:27

Cavalier King Spaniel İnsanların Stresini Azaltır

Cavalier King Spaniel İnsanların Stresini Azaltır

Cavalier King Spaniel İnsanların Stresini Azaltır

Cavalier king charles spaniel çok eski bir köpek ırkı olan bu canlı Avrupa’da 18 yy zamanına kadar simge olarak kullanılmıştır. Bu köpek türleri onları besleyen koruyucu sahiplerine  sevgili ve sahiplerinin peşinden çıkmayan canlılardır. Satılık yavru köpek olarak tercihiniz cavalier king charles spaniel ise onları iyi beslenmenizi aklınızdan çıkarmanız gerekir.

 

Cavalier King Spaniel İnsanların Stresini Azaltır

Cavalier king spaniel sevimliliği sayesinde sahiplerinin stresini indiren canlı hayvanlardır. Bu hayvanın insanı mutlu eden canlılardır. Bu hayvanların eğitimleri sırasında öğrenme periyodu ileri derecedir ama hayvan duygusal olduğundan nazik davranılması gerekir. Sahibini tek bırakmak istemez. Küçük ırk köpeklerdir.

Cavalier King Spaniel Boyutu

Küçük köpektir. 33 santim kadar yüksekliği vardır. Ağırlığı 8 kiloya kadar ağırlıkta olabilir.

 

15 yıl kadar yaşam zamanı vardır. Bir çok köpekte olduğu gibi tek yaşamak istemezler. Temizliği haftada 3 kere fırçalamak yerinde olacaktır. Tüy döken bir evcil hayvan olduğundan dolayı dışarıda her noktaya çıktığında keşfetmek isterler. Yani temizliklerine dikkat etmeliyiz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=q7HeUCpuHGA

 

İstanbul ve diğer bölgelerde bu tür canlı sahibi olmak isteyen ailelere önerilerimiz temizliği ve beslenme durumlarına dikkat etmelilerdir.