Reklam
Reklam

Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Ekonomi bültenlerinde sıkça duyduğumuz Şahin Zülfükarlı; Azerbaycanlı ünlü şirketler grubu Zülfükarlı Holding’in Türkiye’deki temsilcisidir. 1994 yılında Bakü’de doğan Zülfükarlı, okula Azerbaycan’da başlamış ise liseye Türkiye’de devam etmiştir. Türkiye haberleri ile büyüdüğünü ifade eden başarılı CEO, ailesinden ayrılarak İstanbul’a yerleşmiş ve liseyi burada okumuştur.

Şahin Zülfikarlı Kimdir?
Şahin Zülfikarlı Kimdir? vadi
Bu içerik 509 kez okundu.
Reklam

 

Turizme olan ilgisinden dolayı Marmara Üniversitesi Turizm bölümünü tercih etmiş, üniversite bittikten sonra ise işletme eğitimi almaya karar vermiştir. Bilgi Üniversitesi’nce okuduğu İngilizce İşletme bölümünden mezun olduktan sonra şirketlerinin İstanbul’daki faaliyetlerinin başına geçmiştir.

Şahin Zülfikarlı’ya emanet edilen Zülfükarlı Holding, Türkiye’nin sayılı markası haline gelmiştir. İlk yatırımını çelik sektörüne yapan Zülfükarlı, Sönmezler Metal adlı alt oluşum ile boru üretimine geçmiştir. Kısa süre içerisinde sektördeki en büyük firmalardan birisi olmuş ve birçok sektörel oluşum tarafından ödüle layık görülmüştür.

Şahin Zülfükarlı; ülkemizde inşaat potansiyelini görmüş ve şirketinin gücünü bu alanda kullanmak için adım atmıştır. İstanbul’un birçok cazibe merkezinde yükselen iş merkezleri Zülfükarlı Holding imzası taşımaktadır. Ayrıca Gebze’de inşa edilen fabrika, büyüklüğü ile dikkat çekmektedir. Şahin Zülfükarlı’nın tanıtımını yaptığı birçok proje ise yatırımcılar tarafından merakla beklenmektedir.

Turizme olan bağlılığını her platformda dile getiren Şahin Zülfükarlı, özel bir konsepte sahip olan Selimiye Poseidon Butik Otel, misafirlerine farklı bir tecrübe sunmaktadır. Zülfükarlı, İstanbul ve Ege’de yeni otel projelerinin olduğunu ve Türk turizmine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını söylemektedir.

Disiplinli, planlı, özverili ve kararlı bir kişiliği olan Zülfükarlı, uzun zamandır hayalini kurduğu restoran zinciri ile Türkiye yatırımlarına devam etmektedir. Yaklaşık 25 milyon dolarlık bir yatırım olan 555Ist, yakın zamanda açacağı şubeleri ile İstanbul’un yemek turizmine önemli bir mekân kazandırmıştır. Türk dünyasından esintiler taşıyan restoran, modern lezzetleri de barındırmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X