Reklam
Reklam

Topraklama Ölçümü

Elektrik tesisatlarının kurulmasından önce yapılması zorunlu olan ve önemi çok fazla olan topraklama ölçümü gelişen teknoloji ile artık bilgisayar kontrollü sistemler ile yapılmaktadır.

Topraklama Ölçümü
Topraklama Ölçümü Seobaz
Bu içerik 164 kez okundu.
Reklam

Elektrik tesisatlarının kurulmasından önce yapılması zorunlu olan ve önemi çok fazla olan topraklama ölçümü gelişen teknoloji ile artık bilgisayar kontrollü sistemler ile yapılmaktadır. topraklama ölçümü yapılarak kurulacak elektrik tesisatları için gerekli akım ve direnç hesabı yapılır. Topraklama ölçümü yapılırken toprağın içinde yer alan iletkenler ve toprağın nemli olması gibi durumlar yapılacak ölçümü etkiler.

Topraklama ölçümü hizmeti veren profesyonel bir firma olarak bilgisayar destekli ölçüm sonrasında hazırlamış olduğumuz topraklama raporunu sizlere imzalı bir şekilde sunuyoruz. Vermiş olduğumuz rapora istinaden kurulacak elektrik tesisatlarının hesaplamaları gözden geçiriliyor ve kurulumu yapılıyor.

Ölçüm Nasıl Yapılır ?

İki elektrot yardımı ile yapılan topraklama ölçümü, toprağa batırılarak ölçüm yapılır. Toprağın iletkenliğinin ölçüldüğü bu işlemde elektrik alan testi yapılmış olur. Profesyonel ekiplerimiz ve teknolojik cihazlarımız ile sizin için topraklama ölçümü yapıyor ve elektrik alan testinizin sonucunda topraklama raporu hazırlayarak size teslim ediyoruz. Profesyonel ekibimiz ve son teknoloji cihazlar ile yapılan ölçümlerde hata payı çok minimal oranlardadır.

Topraklama raporu, tesisat kurulumundan önce yapılan bir işlem olsa da düzenli olarak yapılması gereklidir. Toprağın iletkenliği dış etkenlere göre değişeceği için elektrik alan testinizin sonuçları da periyodik olarak değişkenlik gösterecektir.

Alanında uzman olan profesyonel ekibimiz topraklama ölçümü yapmadan önce tüm güvenlik önlemlerini alıyor ve kalibrasyonu yetkili kurumlarca yapılmış ölçüm cihazları ile topraklama ölçümü yapılmaktadır. Yapılan ölçümler sonucunda size topraklama raporu sunularak ölçüm işlemleri tamamlanmış olur.

https://www.dogansoy.com/topraklama-raporu-guncel.html

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X