Reklam
Reklam

ISO Belgesi Neden Alınır?

ISO Belgesi Neden Alınır?

ISO Belgesi Neden Alınır?
ISO Belgesi Neden Alınır? vadi
Bu içerik 152 kez okundu.
Reklam

 

ISO belgesi  alınmalı mı sorusu firmasını şirketini başarıya taşımak isteyen firma yetkililerince sorulan başlıca sorulardan bir tanesidir. Firmanız ISO belgesi olmaksızın da ticari hayatına devam edebilir ve karlılığını sürdürülebilir, fakat ISO belgesi alınarak işletmenin pek çok konuda kalitesini arttırması ve sistemsel ilerleme kaydetmesi demektir.

ISO belgesi alarak fonksiyonel anlamda işletmeyi yukarı taşırken manevi anlamda da pek çok katkı yapmaktadır. En önemlisi firma itibarının yükselmesinde ve müşterilerin firmaya olan güvenlerinde ISO belgesi kaynaklı bir olumlu bakış gözlemlenir. Bu durum hem firma bilinirliği hem de müşterilerin firmaya olan bağlılığına destek veren bir durumdur. Bütün avantajlar ve getirdiği katkılarla siz de firmanız için ISO belgesi alarak sektörel anlamda aranan firma haline gelebilirsiniz.

Hangi ISO Belgesi Daha Önemlidir ve Alınmalıdır?

Firmalar ISO belgesinin avantajları ve gerekliği konusunda bilgi sahibi olsa da hangi ISO belgesi alınmalıdır sorusu çok sorulan sorular arasındadır. Bu konuda işletmelerin mutlaka sahip olması gerekenler ISO 9001 belgesi ve ISO 27001 belgesidir.

ISO 9001 belgesi en az 1 en fazla 4 yıllık alınmak üzere denetim ve inceleme süreci sonrasında uygun görülen işletmelere verilen kalite yönetim standardı belgesidir. Herhangi bir sektöre ait olmaması ve her firma tarafından alınabilmesi sebebiyle ISO 9001 belgesi mutlaka alınması gereken belgeler sıralamasında birinci sıradadır.

ISO 27001 belgesi sektör farkı gözetmeksizin firmaların alması gereken belgelerdir. Bilgi güvenliği ve şirket sürdürülebilirliği açısından çok önemli olan bu belge sadece firmalar için değil işletmelerle ilişki içindeki diğer işletmeler, tedarikçiler ve müşteriler için de oldukça mühimdir. Bu anlamda ISO 27001 belgesine sahip firmaların güvenilir olduğu herkesçe kabul edilir.

Toemkalite.com ile ISO Belgesi Almak Avantajlı ve Kolay!

Toemkalite.com; uzman ekibi bilgisi ve yılların getirdiği tecrübesini her firma ile devreye sokan kadrosu ile hem ISO 9001 belgesi hem de ISO 27001 belgesi konusunda sizlere profesyonel bir  destek vermektedir. Siz de şirketinizi kaliteli bir işletme konumuna taşımak ve herkesçe güvenilir bir noktada olmak için Toem Kalite ile iletişime geçerek belgelendirme süreci ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X