Reklam
Reklam

Zalain Krem Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Zalain Krem Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Zalain Krem Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?
Zalain Krem Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır? vadi
Bu içerik 443 kez okundu.
Reklam

 

Neredeyse herkesin hayat mücadelesinde elinden bir kere geçecek olan bir kremden bahsedeceğiz bu yazıda. Mantar hastalıkları tüm insanlığın ortak sorunu olmalı. Özellikle deriye tutunan, bazen hızla yayılabilen, yaptığı kaşıntı ve kimi zamanlarda ağrıyla, özellikle ayaklarda oluşturduğu felaket kokuyla insan hayatını fazlaca olumsuz etkileyen bir hastalık. Bu enfeksiyonlara yakalanan kimselerde hemen bu konunun çarelerini ve çözümlerini aramaya başlıyorlar. İlk karşılarına çıkan ilaç türevlerinden biri oluyor zalain krem de. Siz siz olun bu tarz bir durumdan şüphelendiğinizde kendi kendinize çarleler aramak yerine uzman bir hekime başvurun, hekimlerin de sıkça başvurduğu bir ilaç olduğu için biz de bu ilacı doktoru  tavsiye edenler için biraz açıklayalım. Gelin bakalım bu zalain krem nedir,ne için kullanılır ?

Zalain Krem Nedir?

Toplumda kullanılan genel adıyla zalain krem, formülü %2’lik sertakonazol nitrat olan antifungallerin imidazol sınıfından bir ilaçtır. Şimdi tıbbi terimleri bırakıp halk dilinde açacak olursak mantar enfeksiyonlarının tedavisinde sıkça kullanılan bir ilaç türüdür. Özellikle candida cinsi mantar enfeksiyonlarına, dermatofitlere, filamentöz mantarlara, yüzeyel mantar enfeksiyonlarına karşı kullanılır. Kısaltacak olursak vücutta mantarların neden olduğu birçok enfeksiyonda kullanılan bir ilaçtır. Nasıl kullanılacağına gelirsek eğer doktorunuzun tavsiye ettiği dozda ve sıklıkta deriye yüzeyden uygulanır. Deriye sıkıca işler ve etkin tedavi sağlar. Bu kremi doktorunuzun söylediği süre kadar kullanın fazla ya da daha az süre kullanmak hiç beklenmeyen sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Peki nerelerde kullanılabilir derseniz, genel olarak ayak mantarında, kasık mantarında, vücut mantarında, sakal mantarlarında, el mantarlarında kullanılabilir bir kremdir.

Zalain Krem Fiyatı?

 Öncelikle bu tarz önemli enfeksiyon tedavisinde kullanılan ilaçları doktor reçeteniz ve tavsiyeniz olmadan lütfen kullanmayın Bu ilacı reçetenizle beraber neredeyse  bütün eczalardan 11-15 TL arasında değişen bir fiyatla temin edebilir güvenle kullanabilirsiniz. Doktor reçeteniz olmadan kullanmayın dememizin en önemli nedenlerden biri de bu tarz deriye yüzeyden uygulanan kremlerin vücutta alerjik reaksiyonlara neden olabilecek olmasıdır. Eğer doktor tavsiyeli kullandığınız halde de böyle bir durumla karşılaşırsanız herhangi bir müdahalede bulunmadan hemen doktorunuza başvurun lütfen.

Kaynak : https://www.bakimlivesaglikli.com/zalain-krem

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X