Reklam
Reklam

İtalya, İspanya Türkiye ortak operasyon

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, 4 ay önce Moldova bayraklı ELG adlı yük gemisiyle yüklü miktarda uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı yönünde bilgi aldı. Alınan bilgi üzerine teknik ve fiziki takip yürütüldü. Geminin geçtiğimiz Pazartesi günü Cezayir açıklarında olduğu bilgisi üzerine harekete geçen ekipler, İtalya ve İspanya güvenlik birimlerine bilgi verdi.

İtalya, İspanya Türkiye ortak operasyon
İtalya, İspanya Türkiye ortak operasyon vadi
Bu içerik 182 kez okundu.
Reklam

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, 4 ay önce Moldova bayraklı ELG adlı  yük gemisiyle yüklü miktarda uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı yönünde bilgi aldı. Alınan bilgi üzerine teknik ve fiziki takip yürütüldü. Geminin geçtiğimiz Pazartesi günü Cezayir açıklarında olduğu bilgisi üzerine harekete geçen ekipler, İtalya ve İspanya güvenlik birimlerine bilgi verdi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın verdiği bilgi üzerine İtalya ve İspanya güvenlik birimleri gemiye Cezayir açıklarında operasyon düzenledi.  Gemiye çıkan İtalya ve İspanya güvenlik güçleri gemide yaptıkları aramada, zulalar içinde 12 ton toz esrar ele geçti. Gemi personeli olan 8 Ukraynalı gözaltına alındı. Uyuşturucunun Libya’ya buradan da tüm Avrupa’da piyasaya sürüleceği belirlenirken, 8 Ukraynalı tutuklandı.

Türkiye, İtalya, İspanya ortak operasyonu 8 Ukraynalı gözaltında...

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X