Reklam
Reklam

Bu Zamana Kadar İzlediğiniz Tüm Bilim Kurgu Filmlerini Unutun!

Bilim kurgu filmlerini izlemeyi sevmeyen var mıdır acaba? Bence yoktur.

Bu Zamana Kadar İzlediğiniz Tüm Bilim Kurgu Filmlerini Unutun!
Bu Zamana Kadar İzlediğiniz Tüm Bilim Kurgu Filmlerini Unutun! vadi
Bu içerik 261 kez okundu.
Reklam

 

Bilim kurgu filmlerini izlemeyi sevmeyen var mıdır acaba? Bence yoktur. Bilim kurgu filmleri bizleri zaman zaman farklı dünyaların etkisi altına sokan, hayal gücümüzü doruklara ulaştıran ve farklı duyguların uyanmasını sağlatan ilginç filmlerdir. Zihinlerde ufuk açan, değişik teknolojiler ve olaylar içerisinde bulunduran bilim kurgu filmlerini izlemeyi çok severiz. Bilim kurgu filmi denilince akla ilk olarak uzay, yüksek teknolojik aletler, gelişmiş bir toplum, uzaylılar, zaman yolcuğu vb. gelecekte olması mümkün olan şeyler gelir. Bilim kurgu filmi yazarları adeta medyumluk yaparak gelecek ile olguları tek tek önümüze sererler. Bilimin her daim içerisinde olduğu bu tür filmlerde karakterlerde geleceğe uygun biçimde düşünülür ve yazıya aktarılır.  Bilim kurgu türü filmler sinema seveler tarafından en çok izlenilen ve beğenilen bir kategori olarak öne çıkmaktadır. Eskiye nazaran gelişen bilgisayar teknolojisiyle birlikte gerçekçi animasyon efektleri kullanılarak seyirciler görsel olarak doyurulabiliyor. Tıpkı gerçek gibi gelecek önümüze seriliyor. İzleyenleri gerçekçiliğiyle şoke eden canavarlar, hayali olarak oluşturulmuş kocaman şehirler, uzay içerisinde bulunan galaksiler, gezegenler ve hayali olan şeyler ve dahası bu tür teknolojilerle geliştiriliyor ve sinema dünyasına kazandırılıyor.

İlk bilim kurgu film 1902 yılında Aya Seyahat adıyla çekilmiştir. Eskiden yetersiz teknoloji ve düşük bütçeyle bilim kurgu filmleri kalitesizdi. 1970'lerden sonra teknoloji gelişmeye başladı ve büyük yönetmen üstad  Stanley Kubrick 2001: Uzay Destanı filmini çekerek adeta sektörde bir devrim yarattı. Bu filmden sonra bilim kurgu türü filmler yapımcılar tarafından ciddiye alınmaya, seyirciler tarafından talep görmeye başladı. Günümüzde ise yukarıdaki paragrafta anlattığım üzere en çok izlenen ve takip edilen filmler arasında bilim kurgu filmleri türü bulunmaktadır. Yüksek bütçeler ayrılıyor artık. En çok tutmuş bilim kurgu filmleri arasında gösterilebilecek bazı filmleri sayıyorum; Star Wars Serisi, Matrix Serisi, Geleceğe Dönüş Serisi ve Terminatör serisi. Bu bilim kurgu film izle seçeneklerini değerlendirip hemen izlemenizi öneririz. Bazı kişilerin adeta hayran olduğu bu filmler bazı kişilerin bakış açılarını ciddi derecede değiştirmiştir. Geleceğe dair ipuçlarını bilim kurgu filmlerinde bulabiliriz. Bilim kurgu filmleri izleyenlerin ufku genişler ve bakış açıları artar.

En iyi bilim kurgu filmlerini izlemek için sinemod.net sitesini ziyaret edebilirsiniz. Güncel bilim kurgu filmi arşivinde bulunan bir çok konu vardır. Bu listeler içerisinde; Fütüristik Filmler, Yapay Zeka Filmleri, Uzay Filmleri, Uzaylı Filmleri listeleri mevcuttur. Tek tıkla yüzlerce filme ulaşabilme imkanına sahipsin. Bilim kurgu türü filmleri 1080p hd full türkçe dublaj veya türkçe altyazı seçenekleriyle bol alternatifle izleme keyfine varın. Türkçe hd film izleme sitesi sinemod'tur.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X