Reklam
Reklam

AGARZ OYUN GİRİŞ

AGARZ OYUN GİRİŞ

AGARZ OYUN GİRİŞ
AGARZ OYUN GİRİŞ vadi
Bu içerik 505 kez okundu.
Reklam

 

AgarZ, Agar.io ilk kez 2015 tarihinde piyasaya sürülen, Brezilyalı Matheus Valadares tarafından geliştirilen ve Miniclib' in yayınladığı bir oyundur. Çok oyunculu tarayıcı oyunları içinde oldukça sevilen AgarZ, hem bir aksiyon hem de strateji oyunudur.

 

AGARZ OYNA NASIL OYNANIR?

 AgarZ oyununda oyuncu tarafından bir harita üzerinde dairesel hücreler kontrol edebilmeye çalışılır. Oyuncunun amacı; kendi bulunduğu hücreden daha küçük olan hücrelerle adarları yemek ve kendini yok edebilecek daha büyük hücrelerden de kaçarak hacmini olabildiğince büyütmektir. Oyun bir hücre ile başlamakta, oyuncular petri kabında büyüyerek yeterli kütleye sahip olduklarında ise bölünebilmektedirler. Bölünmüş hücreler strateji ya da saldırıda kullanılabilmekte, hücrelerin çok küçülmesi halinde ise tüm hücreler tekrar bir araya gelebilmektedir.

 

Android, web tarayıcısı, Mac, iOS ve Microsoft Windows tabanında rahatlıkla oynanabilecek AgarZ, Mouse Space ile W, E, A, S, 1, Q, 2 tuşlarıyla oynanır. Tuşlar; hareket etme, bölünme, yem atma, Gold harcayarak büyüme, izleme, değiştirme ve makro için kullanılır. Dokunmatik ekranlarda kontrol zorluklarının da çözüldü AgarZ, özellikle son yıllarda sosyal medya platformlarının da etkisiyle gençler arasında oldukça popülarite kazanmıştır

 

AGARZ OYUN MODLARI

 

AgarZ, çeşitli modlarla oynanabilmektedir:

 

l Oyunun FFA modunda bütün oyuncular birbirine rakiptir, birbirlerinin hücrelerine saldırarak kendi hücrelerini büyütmeye çalışırlar.

l Oyunun takımlı modu bulunmaktadır. Bu modlarda 3 farklı renkten birine oyuncular takım oyuncusu olarak atanırlar. Aynı renge sahip oyuncular bir takımı oluştururlar. Takım oyuncuları, farklı renk hücreleri yiyerek renklerini büyütmeye çalışırlar.

l Oyunun deneysel modu, oyuncunun hücresini daha hızlı büyüten küçük parçalar, üreteçlerin olduğu bir moddur.

l AgarZ parti modu her oyuncunun birbirine rakip olduğu ve birbirleriyle bağlantı paylaşarak aynı sunucuda oynayabildikleri bir moddur.

l Oyunda kaybeden oyuncuların oyuna tekrar giremedikleri ve oyun sonunda hücresi sağlam kalan oyuncunun kazandığı, oyun alanının belirli bir periyotta küçüldüğü Battle Royale modu da oldukça zevklidir.

l Süre kısıtlaması olan ve oyuncunun kütlesini yalnızca 5 dakika içinde büyütebileceği Rush ise hızı sevenlerin özellikle tercih ettiği bir moddur.

Basit ve mekanik yapısı ile sanal rekabet tutkunlarının çok sevdiği AgarZ oynamak için tıkla

 

 Hızlı bir rekabet ve strateji oyununda eğlenceli zaman geçirmek için AgarZ oyna

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X