Reklam
Reklam

İstanbul Borsasından Dolar ve ONS Altın Değişik Kararı

İstanbul Borsasından Dolar ve ONS Altın Değişik Kararı

İstanbul Borsasından Dolar ve ONS Altın Değişik Kararı
İstanbul Borsasından Dolar ve ONS Altın Değişik Kararı vadi
Bu içerik 120 kez okundu.
Reklam

 

İşlem ve Opsiyon Piyasası`nda (VİOP) İstanbul Borsası Mevduat(Vadeli) Dolar/Ons(Altın) sözleşmeleri ile ilgili karar doğrultusunda akşam seansında da işlem göremesi uygun görülmüştür.

İstanbul Borsası'ndan kayıtlı olanlara yapılan bildiride, piyasa katılımcılarından gelen istekler doğrultusunda 18 Eylül saygınlıkıyla Dolar/Türk Lirası Mevduat(vadeli) işlem sözleşmelerinde esnek mukavele oluşturulabilmesine ve "Dolar/Ons(Altın)" mevduat(vadeli) işlem sözleşmelerinin akşam seansında işlem görülmesine karar kılındığı bildirildi.

Oluşan düzenlemelerle ilgili testlerin üye ortamında 17 Ağustos pazartesi günü başlayacağı ifade edilen bildiride, konu ile ilgili semboller ve uygulama esaslarının bilgisi de verildi.

Buna bakılırsa elastiki sözleşmelerin vade zamanı, içinde bulunulan günden 364 gün sonrasına herhangi bir bütün iş günü olarak oluşturulabilecek.

"Dolar/Ons Altın" vadeli işlem protokolü ise, düzgüsel seans sonrası 19.00-23.00 saatleri arasında meydana gelen akşam seansında işlem görebilecek. Akşam seansındaki fiyat değişiklik limitleri, düzgüsel seansın sonunda hesaplanan uzlaşma fiyatının artı, eksi % 10'u olacak.

Finans uzmanları, esnek sözleşmelerin, döviz kuru hareketlerine karşı hedge amaçlı işlem icra eden gerçek ve tüzel kişiler için çok yararlı olacağını belirterek, bu şekilde yatırımcıların kendi pozisyonlarına bakılırsa vade belirleme olanakı elde edeceklerini söylemiş oldu.

Son zamanda altının ons fiyatında değişikliklerin arttığına dikkat çeken finans uzmanları, yatırımcıların ons altına dayalı sözleşmelerin akşamseansına dahil edilmesi taleplerinin İstanbul Borsası yönetimi tarafından karşılandığını kaydetti.

https://sondakikafinans.com/doviz/?c=usd

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X