Reklam
Reklam

Terlik Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Terlik Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Terlik Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin
Terlik Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin vadi
Bu içerik 198 kez okundu.
Reklam

 

Yaz aylarının en rahat parçalarından olan terlik seçilirken dikkat edilmesi gereken püf noktaları var. Terlikler hem eteklerin hem de pantolonların altına giyilebilir. Hem şıklığınızı tamamlar hem de stilinize rahat ve salaş bir hava katar. Ama en rahat olan kıyafetler bile doğru seçilmediğinde rahatsız edebilir. Terlik aldıktan sonra pişman olmamak için şu noktaları göz önünde bulundurun.

Terlik Hangi Saatte Denenir?

Herhangi bir mağazaya gidip terlik seçecekseniz bazı konulara özen gösterin. Mesela gidip de sabahın ilk saatlerinde terlik almayın. Çünkü gün içerisinde ayaklarınız şişer ve de sabah giydiğiniz terlikler dar gelebilir. Hem spor ayakkabı hem de terlik seçimi için öğleden sonra alışveriş yapmak en sağlıklısıdır. 

Modellere Kapılmayın

Ayakkabı, terlik ve babet seçiminde yapılan en büyük hatalardan bir diğeri de harika görünen modellere aldanmaktır. Unutmayın ki her model herkese rahat gelmeyebilir. Size çok şık görünen bir terlik de ayağınızı rahat ettirmeyebilir. Bu yüzden öncelikle ayaklarınızın rahat etmesini göz önünde bulundurun.

Terlik Seçerken Hava Almasına Dikkat Edin

Rahatlığı ön planda tuttuktan sonra terlik seçerken hava alıp almadığına da dikkat edin. Bütün terlikler hava almaz. Mesela ön kısmı hava almayan terlikler de sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden mutlaka ön kısmında açık yerler olan terlikleri seçin. 

Her İki Çifti de Deneyin

Terlik seçerken yapılan en büyük hatalardan birisi de tek bir tanesini denemek. Az da olsa ayaklarınızın arasında farklar olabilir. Bir ayağınıza iyi gelen diğerine gelmeyebilir. Beğendiğiniz bir terlik modelinin ikisini birden giymeye dikkat edin. 

Ayaklarınızın Özellikleri

Herkesin ayakları farklıdır. Bazı ayaklar daha uzun bazıları daha tombul olabilir. Ayrıca ortopedik açıdan hassas olan ayaklar da önemlidir. Bu yüzden mutlaka tam ortopedik terlikler seçmeye çalışın. Fiyatı biraz daha fazla olsa da daha uzun süre kullanabileceğiniz modellere yönelin. Rengi ve modelini beğendiğiniz bir terlik sizi rahat ettirmiyorsa ayağınıza zarar verebilir. Mutlaka çanta ve diğer aksesuarlara uyacak diye rahat edemediğiniz bir model ve rengi seçmeyin. Unutmayın ki rahat etmek ve konforlu bir şekilde dolaşabilmek için terlik alıyorsunuz. Bu yüzden en çok ortopedik olmasına ve rahatınıza özen gösterin. 

  

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X