Reklam
Reklam

Aşırı Cinsel İstek - Cinsel Doyumsuzluk Nedir?

Aşırı Cinsel İstek - Cinsel Doyumsuzluk Nedir?

Aşırı Cinsel İstek - Cinsel Doyumsuzluk Nedir?
Aşırı Cinsel İstek - Cinsel Doyumsuzluk Nedir? vadi
Bu içerik 62 kez okundu.
Reklam

 

 

 Aşırı cinsel istek ve cinsel doyumsuzluk, hiperseksüalite olarak ifade edilmektedir. Aşırı cinsel istek - cinsel doyumsuzluk nedir? Sorusunun cevabı kısaca kişilerin eşli ve eşsiz olarak cinsel davranışında artış göstermesidir.

 

 Cinsel fantazi ve cinsel dürtülerde artış oluşmakta olduğu ifade edilmektedir. Kişilerde sosyal ve psikolojik boyutlarda sıkıntı oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca tıbbi boyutlarda da bazı sorunların meydana getirmektedir. Cinsel istek artışı her zaman sorun olacak anlamına gelmemektedir.

 

 Bu sebeple sağlık üzerinde olumsuz etki oluşturduğu ifade edilmektedir. Aşırı cinsel istek - cinsel doyumsuzluk nedir? Sorusunun cevabı cinsel istekte artıştır. Yani peniste sürekli uyarılma durumunun meydana gelmesidir. Bu sebeple erkeklerde cinsel aktiflikte aşırı bir durum oluşmaktadır.

 

 Aşırı Cinsel İstek Mastürbasyonu Arttırır Mı?

 

 Kişilerde her türlü cinsel fantazi ve cinsel aktivitede artışa sebep olmaktadır. Bununla beraber kişilerde pornografi ve her türlü cinsel eylemde artış oluşmakta olduğu ifade edilmektedir. Bu davranışlar yineleyici özellik göstermektedir.

 Bu sebeple kişilerde tıbbi, davranışsal, sosyal ve psikolojik boyutta sorunlar oluşmasına sebebiyet vermektedir.

 

 ​​​​​​Aşırı Cinsel İstek Hormonal Bozukluk Arasındaki İlişki Nedir?

 

 Cinsel isteğin azalmasında hormonların etki göstermekte olduğu düşünülmektedir. Mesela erkeklerde ileri yaş ile birlikte yada genetik faktörlerden dolayı tesresteron miktarında azalma olabilir.

 Bu sebeple cinsel eylem ve sıklıkta azalma meydana gelebilmektedir. Ancak testesteron miktarındaki artış aşırı cinsel isteğe sebep olmamaktadır.

 

 Fiziksel Hastalıklar Aşırı Cinsel İsteğe Yol Açıyor Mu?

 

 Beyinin ön lobunda meydana gelen değişimler sonucu cinsel eylemde ve cinsel istekte artış oluşabilmektedir. Aşırı cinsel istek - cinsel doyumsuzluk nedir?

 Cinsel istekte meydana gelen bu artış beynin ön lobunda meydana gelen bazı hastalıklardan dolayıda oluşabilmektedir.

 

Sara hastalığı

 

Parkinson hastalığı

 

Bunama hastalığı vb.

 

 Yukarıdaki hastalıklar beynin ön lobunda değişim oluşturan durumlar sonucu kişilerde cinsel istekte artış ve doyumsuzluk oluşabilmektedir.

 Her iki cinsiyette görülme ihtimali yüksek olan aşırı cinsel istek, erkeklerde daha sık oluşabilmektedir. Kadınlarda ve erkeklerde görülme olasılığı 1/3'tür.

 

 Aşırı Cinsel İsteğin Zararları Var Mıdır?

 

 Kişiler cinsel isteklerini kontrol etmekte zorlanırlar. Bu sebeple sosyal ilişkilerinde zorluk yaşama durumları söz konusudur. Ayrıca kontrolsüz cinsel ilişki yaşama AIDS gibi zararlı hastalıkların bulaşma riskini artırmaktadır. İstenmeyen gebelikler, adli vakalar ve aile içi şiddet gibi durumlarda da artış gözlenebilmektedir.

 

 Aşırı Cinsel İsteğe Pisikolojik Rahatsızlıklar Eşlik Eder Mi?

 

 Aşırı cinsel istek - cinsel doyumsuzluk nedir? Cinsel istekte artış demektir. Ve bu durumdan kişilerin sosyal ve iş hayatlarında bozulma olmaktadır.

 Sosyal bir varlık olan insan bu durumdan etkilenerek bazı psikolojik rahatsızlıklar ile karşılaşabilir.

 

Depresyon

 

Manik depresyon

 

Alkol bağımlılığı

 

Madde bağımlılığı

 

Sosyal Fobi

 

Panik atak

 

Dikkat eksikliği

 

Hiperaktivite ve daha birçok psikolojik rahatsızlığa aşırı cinsel istek zemin hazırlamaktadır.

 

 Aşırı cinsel isteğin tedavisi için psikiyatri ilaçları ile uygun tedavi oluşturulur. Ayrıca tedaviye psikoterapi yöntemi ile destek verilmektedir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X