Reklam
Reklam

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Online ticarette sosyal medya kullanımı markaya güveni arttırır

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Online ticarette sosyal medya kullanımı markaya güveni arttırır

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Online ticarette sosyal medya kullanımı markaya güveni arttırır
Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Online ticarette sosyal medya kullanımı markaya güveni arttırır vadi
Bu içerik 293 kez okundu.
Reklam

 

Sosyal medya üzerinde aktif olmanın ve müşteri desteği sunmanın marka güvenilirliğini ve bilinirliğini arttırdığını söyleyen Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, sosyal medyanın PR çalışmaları için etkili olduğunu kaydetti.

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, sosyal medya üzerinde aktif olmanın ve müşteri desteği sunmanın marka güvenilirliğinizi ve bilinirliğini artırmaya yardımcı olduğunu belirterek; “Sosyal medyada aktif bir şekilde paylaşımlar yapmak, canlı yayınlarlar ile takipçilerinizle doğrudan iletişime kurmak, müşteri destek hizmeti sağlamak ve takipçilerinizin ilgisini çekecek paylaşımlarla etkileşim oranlarınızı artırmanız, markanızın tüketiciler arasında daha fazla tanınmasına yardımcı olacaktır” dedi. Dönmez, söz konusu sosyal medya faaliyetlerinin marka imajını geliştirmede  önemli bir rol oynadığının altını çizdi.

“Sosyal medya, PR çalışmaları için önemli mecralardır”

Sosyal medyanın PR çalışmaları için önemli mecralar olduğunu dile getiren Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, “Yeni bir ürünü satışa çıkartacağınızda, marka ile ilgili önemli bir duyuru yapacağınızda veya marka ile  ilgili büyük bir değişim oluyorsa, sosyal hesaplarınızda bu haberleri duyurarak, takipçi kitlenizi bilgilendirebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Sosyal medyanın rakiplerinizi analiz etmek için önemli olduğunu ifade eden Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, “Sosyal medyada rakip firmaların ne tür çalışmalar yaptıklarını ve sosyal medya stratejilerini analiz etmek kendi iş stratejilerinizi geliştirmek için büyük önem teşkil eder.” ifadelerini kullandı.

Rakiplerinizin hedef kitlelerini analiz ederek, reklam hedeflemelerinizde bu hedef kitlelere yönelik çalışmalar da yapılabileceğine değinen Dönmez, “Böylelikle kendi ürünlerinizi rakip firmaların hedef kitlelerine gösterebilirsiniz” dedi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X