Reklam
Reklam

FATİH ERYILMAZ KIBRIS Virüsten Korunmak İçin Neler Yapmalı?

FATİH ERYILMAZ KIBRIS Virüsten Korunmak İçin Neler Yapmalı?

FATİH ERYILMAZ KIBRIS Virüsten Korunmak İçin Neler Yapmalı?
FATİH ERYILMAZ KIBRIS Virüsten Korunmak İçin Neler Yapmalı? vadi
Bu içerik 277 kez okundu.
Reklam

 

 

Dünyayı etkisi altına alan ve birçok ülkede on binlerce insanın ölümüne sebep olan koronavirüs, ülkemizde de artarak devam eden ölüm oranlarıyla dikkat çekiyor. Peki, corona virüsten korunmak için neler yapılmalı? Alınacak hangi önlemler, covid-19 için koruyucu özelliğe sahiptir? Virüsten korunmak için en fazla merak edilen bu sorunun cevabını, sizler için verdik.

Corona Virüsten Korunmak İçin Neler Yapılmalı?

Salgından korunmak ve virüsün size bulaşma ihtimalini en aza indirmek için, alınabilecek önlemler Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından defalarca yayınlanmıştır. Buna göre aşağıda verdiğimiz corona virüse karşı alınabilecek önlemler listesine dikkat ederek, kendinizi daha iyi bir şekilde korumaya alabilirsiniz.

Kişisel Temizlik

Kesin ve kesinlikle, kişisel temizliğe dikkat edilmelidir. Herhangi bir kişiyle ya da bir yüzeyle çıplak elle temas etmeniz durumunda, elinizi kesinlikle yüzünüze götürmeden mutlaka 20 saniye boyunca sabunlu suyla yıkayınız.

Kişisel temizliğinizi sadece ellerinizle sınırlı tutmayıp, her gün ve hatta mümkünse günlük 2 kez bol sabunla her yerinizi ovuşturarak banyo yapmanız alabileceğiniz diğer önlemlerden biridir. Bunların yanı sıra, mutlaka kıyafet temizliğine de önem verilmeli, kıyafetler sıklıkla yıkanmalıdır.

İnsanlarla ve Yüzeylerle Temastan Kaçının

En yakınınız dahi olsa, mümkün olduğu kadar insanlarla özellikle sarılma, öpüşme ve tokalaşma gibi temaslardan kaçının.

Diğer yandan insanların sık temasta bulunduğu yüzeylerle, mümkünse temas etmekten uzak durun. Toplu taşıma araçlarında, ATM’lerde ve benzeri alanlarda insanların daha sık temas edeceği yerlere çıplak elle dokunmamaya özen gösterin. Şayet buralara dokunmanız gerekiyorsa, eldiven kullanımına dikkat etmeniz gerekir. Eldiven kullanmak için imkanınız yoksa temastan sonra, ellerinizi yüzünüze götürmemeye özen göstererek 20 saniye boyunca sabunlu suyla yıkayın.

Yapılan araştırmalar, virüsün en sık bu tarz temaslarla bulaştığını göstermektedir.

Elinizi Yüzünüze Götürmeyin

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda, ellerin yüze götürülmemesi önemle tavsiye edilmektedir. Virüs elinize bulaşmış olsa dahi, başta ağız, burun ve gözler olmak üzere yüzünüze götürmediğiniz sürece kolaylıkla bulaşmayacaktır. Bu nedenle ellerinizi sıklıkla yıkamanız, sabunun etkisiyle virüsün yok olmasını sağlayacaktır.

Mecbur Olmadıkça Sokağa Çıkmayın

Corona virüsten korunmak için neler yapılmalı? Sorusuna verilebilecek cevaplardan biri de, sosyal izolasyonun iyi bir şekilde sağlanmasıdır. Kesin olmamakla birlikte kimi uzmanlar, virüsün havada asılı kaldığını iddia etmektedir.

Bu iddianın doğru olabileceğini düşünürsek, sokakta kimsenin bulunmadığı bir ortamda bile virüsün bulaşabilme ihtimalinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle mümkün olmadığınca sokağa çıkmamaya özen göstermek ve çıkmak zorunda olduğunuz durumlarda kalabalık ortamlardan uzak durmak, alabileceğiniz önemli tedbirlerden biridir.

İnsanların Size Karşı Hapşırmalarına İzin Vermeyin

Covid-19 virüsü, damlacık yoluyla bulaşabilen bir virüstür. Yani yakın mesafeden insanların size karşı hapşırması ya da öksürmesi, virüsün size bulaşmasına neden olabilir. Bu nedenle en az 4-5 metrelik bir mesafeden covid-19 taşıyıcısı birinin hapşırması ya da öksürmesi, virüsün çevresindekilere bulaşabilme ihtimalini artırmaktadır.

Maske ve Eldiven Kullanımı

Özellikle dışarıya çıkarken maske ve eldiven kullanmak, Corona virüse karşı alınabilecek önlemler arasında önemli yer tutmaktadır. Ancak bu koruyucu malzemeleri kullanırken, elinizde eldiven dahi olsa yüzünüze götürmemeye yine özen göstermeniz gerekir. Diğer yandan maske ve eldiveni çıkardıktan sonra çöpe atmanız ve ellerinizi iyice yıkamanız, ayrıca fayda sağlayacaktır.

Fatih Eryılmaz Kimdir?

 Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde gerçekleştirmiş olduğu başarılı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren bir ismi bugün sizlere tanıtmak istiyorum.

Bu isim, haber başlığımızda da vurgulamış olduğumuz gibi Fatih Eryılmaz beyefendidir. Fatih Eryılmaz, Türk asıllıdır ve aynı zamanda da Kıbrıslı bir iş adamıdır.

Kıbrıs’ın pek çok alanda yatırıma ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Elbette tek başına Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini ayağa kaldıracak güce sahip olmayabilir. Fakat gerçekleştirdiği projeler ile yüzlerce kişiyi istihdam etmesi bile Kıbrıs için değerlidir.

Fatih Eryılmaz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde faaliyetlerini sürdüren iş adamı Fatih Eryılmaz’ın çok sayıda sektöre girdiği kaydedilmiştir. Peki bu sektörler nelerdir? Hemen sizler için tek tek sıralayalım.

Fatih Eryılmaz Kıbrıs

 

Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür. Bunlar elbette sadece bizim bildiğimiz sektörler.

Fatih Eryılmaz beyefendinin Kıbrıs içerisinde farklı sektörlere de uzandığı kuvvetle muhtemeldir.

Yiğitler Tekstil Sanayi A.Ş. Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın sahibi olduğu şirkettir. Şirket bünyesinde onlarca kişinin istihdam edilmesine vesile olan Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve aynı zamanda Türkiye içerisinde de adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

Kıbrıslı değerli iş insanı olan Fatih Eryılmaz’ın, Müşkülpesent Lokantası’nın da sahibi olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu lokanta, adından da anlaşılabileceği gibi, gerçekten zor beğenen kişiler için hazırlanan bir lokantadır. Dışarıda yemek yemek, elbette pek çok kişi için oldukça değerlidir.

Çünkü genelde dışarıda bir lokantaya giderken, yanımızda çok sevdiğimiz ailemiz ya da iş arkadaşlarımız bulunur. Ailemizi ve iş arkadaşlarımızı konforlu, nezih, yemeklerinin de lezzetli olduğu bir lokantaya götürmek son derece değerlidir.

Bu bağlamda Türk asıllı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetli olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasını, yemekleri zor beğenen kişilere bilhassa tavsiye etmek isterim. Bildiğiniz gibi, Müşkülpesent kelimesinin sözlük anlamı; ince eleyen, sık dokuyan, zor beğenen, oldukça seçici ve titizdir.

İşte Müşkülpesent Lokantasının kuruluş amaçlarından biri de, bu tarz zor beğenen ve titiz müşteriler için adeta biçilmiş kaftan olmasıdır. Ailenizi, sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı, komşularınızı nezih bir lokantada ağırlamak isterseniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sevilen iş adamlarından olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasına gitmenizde yarar vardır.

Kuzey Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın Müşkülpesent Lokantası hakkında fazla söz söyledik.

 havada asılı kaldığını iddia etmektedir.

. kesin .

r. bu inize bulaşmış olsa dahi, baş

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X